Цей документ є перекладом статті "CSS & XSL". Оригінальна версія документу знаходиться тільки на сайті W3C http://www.w3.org/Style/CSS-vs-XSL
Цей переклад НЕ є офіційним документом W3C.
Всі Авторські Права Належать W3C.
Цей документ може містить помилки перекладу та похибки.
Автор: Скрипець Євген І., розробник проекту Speed Lab. Всі переклади автора: en, ru, uk
Локальна копія: http://www.indeep76.com/Style/CSS-vs-XSL.html

CSS та XSL

(Ця сторінка використовує каскадні таблиці стилів CSS)

W3C Style

Що мені використовувати?

 

CSS

 

XSL

Чому W3C рекомендує дві різні мови стилів? Якою ви повинні користовуватися? Загалом, правило можна виразити дуже стисло:

Використовуйте CSS, якщо можете, і XSL, якщо зобов'язані.

Причина в тому, що CSS набагато простіше у використанні, простіше у вивченні, а значить простіше і дешевше для підтримки. Для CSS є візуальні редактори, і в цілому інструментів більше для CSS, чим для XSL. Але простота CSS означає, що вони мають обмеження. Деякі речі ви не можете робити з CSS або тільки з CSS. Тоді потрібний XSL, або, принаймні, перетворення XSL.

Де ж використовується XSL? У всьому, що вимагає перетворення. Наприклад, у вас є список, і ви хочете, щоб він відображався в лексикографічному порядку, або щоб деякі слова замінювалися іншими, або щоб порожні елементи замінювалися текстом. CSS можуть генерувати текст, але тільки в окремих випадках — наприклад, нумерувати заголовки.

Діаграма, що показує роль XSL і CSS в обробці документів HTML і XMLЦя діаграма показує роль XSL і CSS. Документи XML можуть оброблятися трьома різними способами: (1) якщо документу не потребує перетворень, використовуйте CSS. Інакше використовуйте XSL-T, мова перетворень XSL, тим або іншим чином: або (2) генеруйте властивості стилю разом з модифікованим текстом, використовуючи XSL-FO (об'єкти форматування XSL), або (3) генеруйте новий документ XML або HTML і додайте для нього таблицю стилів CSS.

Більше інформації:

Bert Bos, W3C Style Activity Lead W3C Style Activity Lead
Вебмастер
Сторінка створена 22 Липня 1999.
Остання зміна сторінки: $Date: 2007/08/22 14:00:04 $ GMT