Український переклад "Web Style Sheets home page"

Цей документ є перекладом статті «Web Style Sheets home page». Оригінальна версія документу знаходиться тільки на сайті W3C https://www.w3.org/Style/
Цей переклад НЕ є офіційним документом W3C.
Всі Авторські Права Належать W3C.
Цей документ може містить помилки перекладу та похибки.
Автор: Скрипець Євген І., розробник проекту Speed Lab. Всі переклади автора: en, ru, uk
Локальна копія: https://www.indeep76.com/Style/ua/

 

Веб Таблиці Стилів
Головна сторінка

(Ця сторінка використовує каскадні таблиці стилів CSS)

Що нового?

Що таке таблиці стилів?

Газетні шальки

Конференції

CSS

XSL

DSSSL

CSS-DOM i SAC

"Будемо сподіватися, що всі веб іновації будуть брати приклад з Веб Консорціуму в його роботі над CSS"

— Jakob Nielsen

Що нового?

Дивіться розділи "що нового?" тут CSS і тут XSL

Що таке таблиці стилів?

Таблиці стилів описують як документи повинні відображаються на екрані, при друці і, можливо, як вони вимовляються. З моменту створення в 1994 році W3C активно пропагує використання таблиць стилів в інтернеті. Група Style Activity представила декілька рекомендацій W3C (CSS1, CSS2, XPath, XSLT). CSS особливо широко застосовується в браузерах.

Використовуючи таблиці стилів в структурованих документах в інтернеті (таких як. HTML), автори і читачі можуть впливати на відображення документа без його зміни або додавати нові елементи HTML.

Простий шлях почати експериментувати з таблицями стилів - це знайти браузер підтримуючий CSS. Дискусії по питаннях таблиць стилів ведуться в поштовій розсилці www-style@w3.org та на comp.­infosystems.­www.­authoring.­stylesheets.

Група Style Activity W3C також розробляє XSL, який складається з комбінації XSLT і "Об'єктів Форматування" (XSL-FO).

Чому дві мови таблиць стилів?

Роздумуєте яку з мов вибрати? Читайте "CSS & XSL"

Факт того, що W3C розробляє XSL на додаток до CSS приводить до деякого безладу. Навіщо розробляти другу мову таблиць стилів якщо розробники ще не закінчили перший? Відповіді представлені в наступній таблиці:

CSS XSL
Може використовуватися з HTML? так ні
Mоже використовуватися з XML? так так
Мова перетворень? ні так
Синтаксис CSS XML

Унікальність в тому, що CSS може використовуватися для розмітки HTML і XML документів. XSL, з іншого боку, може змінювати документ. Так, наприклад, XSL може використовуватися для перетворення даних XML в документ HTML/CSS на веб-сервері. В цьому випадку мови доповнюють один одного і можуть бути використані разом.

Обидві мови можуть бути використані для форматування документа XML.

CSS і XSL використовують схоже форматування і таким чином розробники мають доступ до ідентичних моделей форматування в обох мовах. W3C працює над забезпеченням можливості використовувати моделі форматування.

Доступні записки W3C по темі "Використання XSL і CSS разом"

Газетні шпальки

Якщо ви початкивець в цій темі, то Ви ймовірно захочете почитати про таблиці стилів:

Дивіться CSS и XSL для більшої (і більш свіжої) інформації.

CSS

Інформація про кнопки внизу сторінки доступна на сторінці кнопок та на валідаторі CSS.

Каскадні таблиці стилів (CSS) це механізм таблиць стилів, який спеціально розроблений для задоволення потреб вебдизайнерів і користувачів.

XSL

У W3C є Робоча Група, яка розробляє розширювану мову форматування (XSL). XSL розробляється на основі DSSSL і CSS і головним чином націлений на високо структуровані дані XML, які, наприклад, необхідно записати перед відображенням. Для більшої інформації по XSL дивіться сторінку XSL W3C .

DSSSL

DSSSL це перетворення структури документа і мова форматування, яка має багато прихильників з середовища розробників SGML. DSSSL ресурси в інтернеті:

CSS-DOM i SAC

CSS файл може бути створений і редагуватися "руками", тобто будь-яким текстовим редактором, але ви можете створити програму на ECMAscript, Java або на будь-якій іншій мові для роботи з файлами таблиць стилів. Фактично ви можете використовувати сторонній софтвер і бібліотеки для роботи з таблицями стилів. Для допомоги в імпортуванні таких програм і бібліотек на різні комп'ютерні платформи W3C розробив специфікацію, яка має назву CSS-DOM, де визначив набір функцій, які всі подібні бібліотеки повинні мати.

Об'єктна модель документа CSS це API (Абстрактний інтерфейс програмування) для редагування CSS (і до певної міри інших мов стилів) з програми. API це специфікація програмної бібліотеки. Ви можете це порівняти з керівництвом: у Вас є опис і параметри всіх функцій, але немає самого коду.

Доступно декілька бібліотек CSS-DOM для різних платформ. Багато хто з них безкоштовний. Майже усі браузери мають вбудовані бібліотеки CSS-DOM, для використання ECMAScript програм.

SAC (Простий API для CSS) це доповнення для CSS-DOM. CSS-DOM містить функції для маніпулювання таблицями стилів після того, як вони будуть завантажені в пам'ять комп'ютера; функції які містяться в SAP помагають розбирати таблиці стилів, тобто передавати таблиці стилів з файлу в пам'ять.

CSS-DOM Рекомендація W3C. SAC проект у розвитку. Деякі програми (не браузери) представленні на сторінці про CSS.

Конференції, розробка, дослідження

Команда W3C і її представники часто проводять презентації.

Динамічний HTML

Динамічний HTML це термін для визначення HTML документа з динамічним змістом. CSS один з трьох компонентів динамічного змісту HTML документа; два інших це сам HTML та JavaScript (який стандартизований під ім'ям EcmaScript). Три компоненти об'еднані за допомогою DOM - Об'єктній Моделі Документа.

Тематичні ресурси

CSS Valid
CSS!

Керівник Style Activity W3C
Вебмастеру
Остання правка документу: $Date: 2006/03/22 16:37:32 $ GMT

Copyright  C 1997-2005 W3C (MIT, ERCIM, Keio)